OXFORD TEST OF ENGLISH

oxfordtestofenglish

Mister English ha estat escollit per Oxford University Press per ser Centre Examinador del nou examen d'anglès, Oxford Test of English.  

El passat divendres 21 de Juliol del 2017 es va realitzar la primera convocatòria de prova per 2 alumnes. 

En aquesta convocatòria es va poder comprovar que l'examen és molt adequat per alumnes que vulguin saber quin nivell d'anglès tenen. 

L'examen arriba fins al nivell B2 del Marc de Referencia de les Llengües Europees. 

Ja s'han portat a terme bastantes convocatòries amb gran èxit amb un 100% d'aprobats.

Mister English considera l’examen idoni per les següents raons:  

  • Inscripció molt àgil: 21 dies abans de fer l’examen.
  • Convocatòria continua: Tenim pensat fer una convocatòria cada mes.
  • Preu avantatjós.
  • Resultats ràpids: 15 dies després de l’examen.
  • Temps: Examen que es fa tot en un dia i només 2 hores.
  • Examen adaptatiu al nivell.
  • Certifica el nivell actual de l’alumne.
  • Computer based.  
  • Certificat: El certificat es pot tenir en 15 dies.
  • 10 alumnes com a màxim.
  • Pots repetir una de les parts sense haver de fer les altres parts (el preu per repetir una part de l'examen és de 41,50€).

Preparació des del centre:

  • Sessions de treball amb el material editat per Oxford University Press per preparar l’examen.
  • Aquestes sessions s’inclouran dintre de les sessions que ja estem portant a terme per preparar els exàmens de Cambridge i EOI.
  • Sessions gratuïtes pels nostres alumnes.
  • EN LES DATES QUE TROBAREU A CONTINUACIÓ PODREU PRESENTAR-VOS A L'OXFORD TEST OF ENGLISH O REPETIR UN (O DIVERSOS) DELS SEUS MÒDULS (SPEAKING - LISTENING - READING - WRITING)

Matriculació:

EXAMEN DATA DE L'EXAMEN  DATA LÍMIT DE MATRICULACIÓ 

Oxford Test of English

 Saturday, 18th of December

 Friday, 3rd of December

Oxford Test of English

 Saturday, 22nd January

 Friday, 7th January

Oxford Test of English

 Saturday, 19th February

 Friday, 4th February

Oxford Test of English

 Saturday, 19th March

 Friday, 4th March

Oxford Test of English

 Saturday, 23rd April

 Friday, 8th April

Oxford Test of English

 Saturday, 14th May

 Friday, 29th April

Oxford Test of English

 Saturday, 11th June

 Friday, 27th May

Oxford Test of English

 Saturday, 25th June

 Friday, 10th June

Oxford Test of English

 Friday, 15th July

 Thursday, 30th June

Oxford Test of English

 Friday, 26th August

 Thursday,11th August

Oxford Test of English

 Saturday, 24th September

 Friday, 9th September

Oxford Test of English

 Saturday, 22th October

 Friday, 7th October

Oxford Test of English

 Saturday, 19th November

 Friday, 4th November

Oxford Test of English

 Saturday, 17th December

 Friday, 2nd December

 

Preu:

4 parts de l‘examen: 90€

  • 1 part de l‘examen: 41,50€

Fes la matrícula aquí:

http://misterenglish.es/index.php/es/matricula-es

Prova la versió DEMO aquí:

www.oxfordtestofenglish.es 

Segueix-nos a:

facebooktwitterinstagram

Facebook

Instagram